Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esigaram.eu/

Aegis Boost ve normal likit

'Bir Bilene Sor' forumunda wannabuypods tarafından 22 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. wannabuypods

wannabuypods
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +1 / 0
    Öncelikle selamlar. Bildiğiniz üzere pod sistemler genelde normal likit ile çalışmıyor fakat Aegis boostu normal likit ile kullananları gördüm. Aegis boost için likiti nasıl seçmeliyim yüksek VG oranlı likitler akar mı? PG/VG oranları ne olmalı bilgilendirebilir misiniz?

2. eCuaracı

eCuaracı
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    135
    Ratings:
    +410 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Eleaf İstick Pico
    Şimdi hocam size normal hayattan örnek vererek açıklamaya çalışayım durumu
    Vg yi su katılmadan çırpılmış bir yoğurt gibi düşünün
    Pg de Su olsun
    Coil de pipet olsun

Şimdi pipetle su katılmamış yoğurdu içmeye çalışırsanız zorlanırsınız ama pipet geniş hacimliyse kısıkta olsa içilmesine olanak sağlar
    dar hacimliyse çok zayıf kalır ve yoğurdu yiyemezsiniz değilmi

Bu işde aynı mantık
    Pod sistem ile normal atomizerlerin arasındaki fark boyutlarıdır. İkiside aynı mantıkla çalışır. Yani nikotin farkına göre birbirinden ayrılmazlar.

Pod sistem küçük yapısı itibariyle yüksek vgli likitler ile kullanım da yetersiz kalır.
    Bu nedenle üretilen salt likitler genel olarak 50/50 vg-pg oranında üretilir ve tüketilir.

Yani işin özü içtiğiniz salt likit ile aynı vg-pg oranında normal nikotinli hatta nikotinsiz bir likitide tüketebilirsiniz.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Galip Galip x 1
  3. ozankardes

ozankardes
    Expand Collapse
    E-Sigara Kullanıcısı

Alınan Beğeniler:
    273
    Ratings:
    +690 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Gus Zest V2
    Hazır coili ile %95 vg denedim iyi beslemedi. Toplu iğne ile coilin görünen kısımlarına delik açtım fena olmadı. 80/20 iceceksen hayli hayli besler.

RBA coil ile şuan 95vg sorunsuz kullanıyorum. 3mg

• Beğendim Beğendim x 1
  4. Fox Mulder

Fox Mulder
    Expand Collapse
    everything evaporates..

Alınan Beğeniler:
    1,608
    Ratings:
    +2,630 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    vt75D /Aegis /Aegis Boost
    50/50 aşırı besleme yapar bence, çünkü coil'in besleme delikleri 4 adet ve oldukça büyük, bu da hava kısmına likit kaçmasına sebep olabilir. Aegis boost pod gibi görünse de aslında değil. All in one bir sistem, yani hazır coil'li ve gömülü pilli küçük hafif bir mod ve ato olarak düşünün.

70/30 + aroma ile yaptığım likitlerde dolum sonrası tepesi aşağı çevirip coil'deki likit fazlasını akıtmam gerekiyor, gelecekte 90/10 + aroma ya da full vg + aroma düşünüyorum, coil'in ilk ıslatma olayı iyi yapılırsa bence 100vg + aromayı kaldırabilir. Elimde çok fazla likitim olduğu için yakın zamanda benim denemem mümkün olmayacak, deneyen olursa ve aydınlatırsa sevinirim. Tabi risk almak istemiyorsanız aroma dahil son yüzdesini @ozankardes 'in de dediği gibi 80/20 olarak tutmakta fayda var yine.

Coil ömrü oldukça iyi bu arada, hala ilk taktığım 0.6ohm coil içinde. 17.5watt ile 4100 puff oldu, hala her yer aroma :ThumbsUp.: Benim 70/30 + aroma ile likit tüketimi biraz fazla ama, likitin yoğunlaştırılması bu konuda da + sağlayabilir.

Konu boost ama, 1.6 nautilus bvc coil'leri ile de benzer bir durum yaşıyorum. Onlarda dolum sonrası değil ama, genel olarak bir aşırı besleme durumu söz konusu. Likiti biraz daha yoğunlaştırmam ikisine de yarayacak kısmetse, bakalım..

• Beğendim Beğendim x 1
Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.