Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esigaram.eu/

Pod Mod'a Başladım. Aklıma takılan sorular var. 2

'Bir Bilene Sor' forumunda BKCigarette tarafından 11 Şubat 2020 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Arkadaşlar yine bu başlıkta bir konu açmıştım ve sağolsun bazı arkadaşlar aydınlatmıştı beni. Şimdi de aklıma takılanlardan bazıları coil yönetimi vs.

Şimdi buraya belirli bir süre içindeki Pod kullanım notlarımı atacağım.

Elektronik Sigara Tarihleri

03.12.2019 : Sabah likit siparişi geldi. Pod temizlenerek bir tank yeni likit döküldü ve 1 ohm olan ns likit için olan coil takıldı ve tank dolduruldu

08.12.2019 : Bu günün sabahı boşalan tank yeni alınan likit ile doldurularak içmeye devam edildi.

13.12.2019 : Bu gün sabah içinde bir tırnak ucu kalmış likitin üzerine yeni alınan sade nbase ile dolum yaparak içmeye başladım.

17.12.2019 : Bu gün akşam 9 gibi bitmiş olan tankımı yeni alınan likit ile doldurarak içmeye devam ettim.

19.12.2019 : Bu gün akşam çok çok az kalmış tankıma yeni aldığım nbase ile dolumunu yaparak içmeye devam ettim.

24.12.2019 : Bugün akşam biten tankı yeni aldığım sade nbase ile doldurarak kullanıma devam ettim.

29.12.2019 : Bugün sabah biten tankımın dolumunu yaptım ve içmeye başladım. Bir önceki dolumdan başlayarak tadında bozulmalar başladı.

Arkadaşlar bu tarihten sonra not tutmayı bıraktım. Forumda breeze 2 coili bulamayınca ticaretçi site yoluyla çinden coil sipariş ettim ancak coilim 2 ay gelmedi ve süresi geçince iade istedim ve yeniden forumda aramaya koyuldum ve 3 ilandan 1 tanesinde çıktı sonunda siparişimi verdim.

Benim sormak istediklerim ise çizelgeye göre içim sıklığım nasıl, iyi mi veya tavsiye edeceğiniz şeyler var mıdır ?

Ben aynı coili hala kullanıyorum ancak tabiki ateşliye döndüm, ateşli bittiği zaman arada içtiğim oluyor. Yani 1 ohm ns coilini 1 ay sürekli, üzerine 1 ay da çok çok nadir olarak yani 2 ay boyunca kullanmaya devam ettim. Tadında öyle felaket bir bozulma olmadı. Sanırım sade nbase kullanıyor olmamadan kaynaklı. Benim bu coili bu kadar uzun kullanmış olmamın ne gibi zararları olabilir. Hata mı yapmışım sizce.

Kullanılan Pod : Aspire Breeze 2

Likit : İlke kimya, PG: %60 VG: %40 N: 6 Mg

• Samimi Samimi x 1
  2. Hall00w26

Hall00w26
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +352 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag 2 + Kayfun Lite
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    10.10.2019
    Hocam zaten sorunuzun cevabını kendinizde vermişsiniz ama ben yine bi kaç şey söyliyim kendimce:
    Sadece NBase kullanmanız coil ömrünü uzatır
    Coilli bir ay kadar kullanmanız zaten size uzun bi süre yapmakla beraber ekonomik olarakta katkı sağlamış
    Sağlık kısmına gelicek olarsak 1 Aydan sonra tatta sadece ufak değişmeler olur oda sadece nbase olduğu için aromalı bi likit olsaydı zaten tadı karamelize olmaya başlıcaktı içilmez hale gelmeye başlıcaktı
    Uzun süre coil kullanımından sonran pamukta bişiy görünmüyor ama teller kararmaya başlıyor Yani yanık tel ile içmiş oluyorsunuz oyüzden sağlığınızda bi olumsuz etki bırakmıyorsa Boğaz’da tahriş öksürük karın ağrısı gibi devam edebilirsiniz ama 1 hafta fazla içicem diyede coilinizi değiştirmemezlik yapmayın :)

3. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Normalde ilk dolumu yaptığım gün sipariş verdim ki coili en fazla 20-25 gün kullanırım ve o zamana kadar da coilim gelmiş olur dedim. 2 ay sürdü :O Bazı yerlerde uzun süre kullanım bilmem bu silikayı bilmem bu partikülü cekmenize o da akciğerde ciddi hastalıklar falan okuyunca gözümün önünde "The End" yazısı belirdi.
    Bildiklerim biraz da birbiriyle çatıştığından arada zarar gören yine ben oldum valla. Evet aromalardan bıkmam ve aromasız tercihim coilin dostu ancak içindeki telin ışığı bile yutan bir kara deliğe dönüşmüş olma ihtimali...

Tahminen coilim yarın gelecek ve 2-3 ay rahatlatacak. Bu fazladan kullanımlarım fermanımı yazmazsa tabi.

4. Hall00w26

Hall00w26
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +352 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag 2 + Kayfun Lite
    10.10.2019
    Yok fermanızı yazmaz zaten amacımız sigaradan bir şekilde uzaklaşmak bunu yaparkende kendimize ne kadar az verirsek bize kar olucak bence içim sıklığınızda göz önünde bulundurarak coil ömrünüzde normal ama zorlamayıda seviyorsunuz tahminimce Yani bir ay sonunda içmiş olduğunuz coilli bir kenara bırakın birde iki aylık coilinizi koyun içini açıp bir bakın derim sonuçta kendi ciğerinize nüfüs eden şey sizde sıkıntı yoksa içmeye tabiki devam edin :)

5. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Hocam zaten 1 aydan sonra çok seyrek kullandım, tadı afrika sıcağında keşfedilen durgun su gibiydi. Forumdan aldığım coillerim şimdi geldi ancak korkudan walter white kostümüyle paketi açtım içindekileri aldım, yıkarken naylon ve alüminiyum olan kabının alüm. kısmı minik minik yaralanınca hafif sabublu su iştirak etti kendisine. 2 coilim sanırım karantinada şuan, virüsten kaçayım derken sabun deydi garibime. Onları kullanmak kullanmamak arasında kaldım açıkçası, ciğerlere hiç buharlaşmış sıvı sabun çekmemiştim.

• Komik Komik x 1
  6. Hall00w26

Hall00w26
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +352 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag 2 + Kayfun Lite
    10.10.2019
    Anlatım tarzınız gerçekten efsane hocam ama riske girmeyin hiç bi zaman sıvı sabun kalıntıları belki kürdan tarzı şeylerle alınabilir bi deneyin derim

7. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Olayı en içten dileklerimle hissettirmek peşindeyim bende. Açınca coilin metalinde çok minik köpük gördüm hemen siliyim mi abi edasıyla peçeteyle donattım ancak o besleme kanallarından geçen geçmiştir kafasındayım. 5 coil aldım 2 sinin kaderi kot pantolon cebinde yıkanan para oldu. Şuan kefene sardım, acaba diyorum durdukça o kağıt havluya geçer belki fazla sudur sabundur, ancak yani alüminyumda sadece ince bir baskıya dayalı kesikten girebilen 0,0000001 ml. sabunlu su. Tabiki dediğin gibi sağlık önemli. Şimdilik sağlamını takıp içmeye başladım, karantinadakilerle ne yapacağımı bilemiyorum malesef.

8. Hall00w26

Hall00w26
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +352 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag 2 + Kayfun Lite
    10.10.2019
    En kötü ihtimalle nbase le lilitkeyip ilk 10 15 dumanı içinize çekmeden üfleyin bence bu şekilde o kalıntılar geçicektir zaten kurulamışsınız bezede yatırmışsınız son çare bu şekilde deneyin birde

9. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    İnanır mısın olaylara tamamen yabancı olan aile üyelerimde aynı tavsiyeyi verdi. Sanırım sizi dinleyeceğim. Def olsun sabunlu su buharı yaşasın nbase baharı diyelim. Çalışmalar devam edecek hocam. Teşekkürler diyorum :ThumbsUp.::ThumbsUp.:

10. nazimmacit

nazimmacit
    Expand Collapse
    Banlandı

Alınan Beğeniler:
    105
    Ratings:
    +213 / 23
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Swag2
    böyle bir düzenek kurun izleyin :))

11. Hall00w26

Hall00w26
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    247
    Ratings:
    +352 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Swag 2 + Kayfun Lite
    10.10.2019
    Umarım çözüm getirir hocam :)

12. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Hocam konumuz sigara vs buhar olsa tamamda, sabun karışmış olsa da böyle tertemiz çıkar ancak solaryumda fazla kalmış elemanlar gibi fazla ısınınca farklı bir hal alıp zarar verme olasılığını düşünüyorum.

13. BKCigarette

BKCigarette
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    0
    Ratings:
    +5 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smok Al85
    Ben zaten 5 liyi aldıktan sonra artık kendim sarıcam. Bulgur sarılıyoda tütün sarılıyoda pamuk niye sarılmasın dimi. Acaba direk bunları sökür sarsam mı diyorum. Hem sade pamuğu değiştirmem gerekiyor telde sıkıntı yok

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.