Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Site adresi :http://www.esigaram.eu/

Salt Likit Yapımı Nikotin Oranı Ve Aromalar Hakkında

'Bir Bilene Sor' forumunda smoker tarafından 22 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. smoker

smoker
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +53 / 0
    Merhaba,
    Uzun zamandır sigara ve esigara içmiyordum, 40 gün önce juul ile yeniden başladım. Orjinal juul pod kullandım bir süre %5 nikotinli olanlardan. Sonra öğrendim ki bu %5, 50mg nikotin demekmiş. Forumdan five pawns castle long salt 50mg aldım, onun da yarısına geldim. Bitmeden kendim likit yapıp, bittiğinde onunla devam etmek istiyorum.

Ama kafa karışıklığı var biraz, internet sitelerinde 100mg diye satılan nikotin tuzları normalde 57mg nikotin içeriyormuş.

Benim merak ettiğim konu ise; juul orjinal pod olsun, castle long olsun, cuttwood boss reserve olsun; bu salt likitler üzerinde yazan 50 mg, 35 mg gibi terimler, nikotin tuzu oranı mı? yoksa gerçek nikotin oranı mı? Bu bilgiyi bulamadım.

Zamanında freebase nbase ile yaptığım likitler sigara isteğimi kesmedi, ama bu salt likitler beni sigaradan uzak tutuyor fazlasıyla. bu yüzden salt likitlerle devam etmek istiyorum.

Salt likit yapımı için; boss reserve, castle long'u ve juul'ün creme brulee likitlerini sevdim. bu tadlara yaklaşacağım veya beğendiğiniz daha iyi aromalar varsa tavsiyelerinizi okumak isterim.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Samimi Samimi x 1
  2. itsmeyigitcan

itsmeyigitcan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Luxe
    Nikotin orani değil nikotin tuzu oranidir.Bence evyap yapma çünkü piyasada ki aromalarin çoğu leş podlar zaten likidi az yer bu bi zevk iciyosan premium ya da premium kalitede likit satan tedarikciler var mesela brand no35 gibi uygun fiyatli olsun ama premium olsun diyosan kaliteleri iyi.Sen diyosan ki hepten kâr edeyim salt nbase iç aromasiz daha iyi.Cunku diyelim hadi aroma ile base i mixledin hem beklemesi var hem istedigin tadı tutturman zor hem de adam gibi zevk alamassin bence kim ne derse desin e sigara zevk isi ben ornegin podda hic acimam 120 140 150 fiyat neyse alirim alirim yeterki orj guvenilir gelsin mesela mod cihazimda aroma hiç kullanmam 70 30 6 mg sigma merc merch nbase kullaniyorum o da ayri bi zevk sonuc olarak sigara icmiyorum sigara istegim yok ve zevkime bakıyorum.Saygilar..

3. itsmeyigitcan

itsmeyigitcan
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    9
    Ratings:
    +25 / 3
    Kullandiginiz Cihaz:
    Vaporesso Luxe
    Ve ayrica juulu da degistirmeni oneririm.Ben amerikaya gidip geliyorum.Orda mesela myle diye bir kullan at pod var kullaniyosun 200-300 puffluk bitince atiyosun millet juul yerine onu aliyor.Onu gectim caliburn u hem icim sikligi hem lezzet açısından juula tercih ediyorlar

4. smoker

smoker
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +53 / 0
    Yanıtınızdan anladığım, üzerinde yazan mg değeri nikotin tuzu değeri.
    Yani 50 mg nikotin tuzu oranlı, 28.53mg nikotin içeren nbase işimi görecektir. Doğrumu anlıyorum?
    Teşekkürler.

• Beğendim Beğendim x 1
  5. Tospaa

Tospaa
    Expand Collapse
    E-Sigara Tiryaki
    ESF Tecrübeli

Alınan Beğeniler:
    985
    Ratings:
    +1,704 / 11
    Kullandiginiz Cihaz:
    Caliburn
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    13.03.2017
    Premium likitlerdeki oran, MG cinsinden nikotin oranıdır. Alev kimyadan baz aldığınızda, o da mg cinsinden nikotin oranıdır.

İlke kimya nedense asidik tuz bileşeni ile birlikte tartıyor nikotini, o yüzden forumda hesaplar karşıyor. Ilke kimyadan aldığınız 50mg salt base 28.53mg nikotin içerirken, alev kimyadan ya da premium aldığınız 50mg likit 50mg nikotin içerecek. Juul da buna yakın nikotin içeriyor.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. cagatayzr

cagatayzr
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    102
    Ratings:
    +204 / 3
    İlke kimya da bir süredir gerçek nikotin değerlerini yazıyor hocam parantez içerisinde.
    100 mg nikotin tuzu, 57 mg nikotin içeriyor. Seçiminizi parantez içerisinde yazan değere göre yapabilirsiniz.

Alev Kimya'da Hiliq nikotinli nbase vardı en son bildiğim kadarıyla onu da denemek istiyorum.
    Ama salt nbase fiyatları çok yüksek genel olarak. Hazır memnun olduğum varken risk almak istemiyorum. Keşke daha ufak boyutlu satış yapsa firmalar.

• Beğendim Beğendim x 1
  7. smoker

smoker
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    36
    Ratings:
    +53 / 0
    Teşekkür ederim yanıtlarınız için. İlke kimyadan nirvana salt nbase almıştım, bundan sonra alev kimyadan alırım.
    Sevdiğiniz aromalar hakkında da bilgi verebilir misiniz?

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.