Elektronik Sigara Bilgi paylaşım forumuna hoşgeldiniz.

Bu foruma üye olarak Sigarayı bırakmak için ilk adımı atmış olacaksınız..Sağlık yönünden Normal Sigaraya oranla neredeyse hiç zararı olmayan bu ürünün nereden ve nasıl temin edileceği konusunda üyelerimize danışabilir,paylaşımlardan yararlanabilirsiniz..

Kayıt Ol
  1. Tum uyelerimizin dikkatine. Gecici Site adresi :http://forum.esigaram.us/

Yeni başladığım Justfog Minifit cihazıyla ilgili sorular ve dahası.

'Bir Bilene Sor' forumunda flyingtosbaga tarafından 6 Aralık 2019 tarihinde açılan konu

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,
  1. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    Sigarayı Bırakma Tarihiniz:
    06.12.2019
    Abilerim ablalarım merhabalar. Ben bundan yaklaşık 2 yıl önce, şimdi düşününce küçük bir araştırma sürecinden sonra yurt dışından sipariş etmek suretiyle bir Wismec rx 2/3 mod ve markasını hatırlayamadığım, hazır coilli olmayan (sanırım RDTA atomizerdi) bir set ile başlama gafletine düşmüştüm. Bu kısmı çok uzatmayayım, beceriksizliğim ve tecrübesizliğim sonucu elimdeki her şeyi satıp e-sigara macerasına veda ettim.

Şu aralar ilk yaptığım gibi araştırma sürecine giremeden, hazır coilli ve bana çok zorluk çıkartmayacak bir model ile başlayayım dedim ve yaşadığım yerde (Adana) nargile malzemelerinde özelleşmiş, el altından e-sigara ticareti de yapan bir yere gittim ve sağdan soldan aşinalığım olan marka modelini orada öğrendiğim Justfog Minifit gözüme çarptı. Kolaylık ve fiyat konusunda beni cezbetti ve kendimi iyi hissetmesem de satın almak durumunda kaldım. Fiyat olarak satıcı abinin çok ucuz (!), bu elimdeki son ürün bir daha gelince bu fiyata vermem dediği ürünü bir kafa karışıklığından sonra satın aldım.

Yedek kartuş ve likit olmadan 180 TL verdim. Likite ayrıca (Dark Horse 30 ml 50 mg Captain Black aromalı salt likitmiş) 50 TL verdim. Eve gelince üstündeki kodu siteye yazdığımda orijinalliğinden şüphelendiğim bir uyarı aldım. İnternette ufak bir bakışla klon olabileceğini anladım. Kartuşların fiyatı da 30 TL'ymiş. Dikkatli kullanır da yakmazsam, 25 gün civarı gidermiş, likit de beni 1 ay idare edermiş.

Şimdi abiler ablalar, sayın üstatlarım; Ben şu an kazıklandığımı düşünüyorum. Fakat şu an için kazıklanmış olsam da, klon ürün olsa bile, bu ürün bana sigarayı bırakmam konusunda yine de yardımcı olabilir mi? Ben bir daha kartuş ve likit alış-verişlerimde nasıl bir yol izlemeliyim? Ne yapmalıyım? Benim için bundan sonrası önemli çünkü artık sigarayı bırakmak istiyorum.

Bana salağa anlatır gibi ya da nasıl bilirseniz bir yol göstermek babında yardımcı olabilirseniz minnettar olurum. Biraz uzun oldu gibi ama umarım okunacak düzeydedir. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

• Samimi Samimi x 3
  2. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    289
    Ratings:
    +714 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    Hocam foruma kayıt tarihiniz 2016. Forumdan haberdar olup da merdivenaltı bir yerden cihaz ve likit almanız çok kötü ve anlamsız olmuş. İzmir'deyim ve ben de Alsancak'taki malum pasaja gitsem ve ben ecig kullanmak istiyorum diye lafa başlasam bana aynen böyle yaparlar ve günü büyük kârla kapatırlar...

Minifit forum tedarikçilerinde 100 TL, zaten görmüşsünüzdür. Sizin adınıza üzüldüm açıkçası. Bazen öğrenmek için böyle şeyler yaşamak gerekiyor diyelim... Klon bir cihaz sizi ne kadar götürür, nerelere götürür bilemiyorum. Bahsettiğiniz cihazın kartuşları forum tedarikçilerinde mevcut. Likit, kit, pod alacak olursanız da forumdan güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Katılıyorum Katılıyorum x 1
  3. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Hani insana bir anda gelen duygular olur ya, sigarayı bırakmak istiyorsundur ama bazı sebeplerden erteliyorsundur, ve bir an olur o an tamam bitti artık ertelemek yok demek istersin. Adama ne kadar güvenmesem de, kafamda kuşku olsa da yaptım. Hata ettiğimi adım gibi biliyordum ama engel olamadım. Dediğiniz gibi tecrübe diyip geçeceğim artık.

Bu siteye 2016'da e-sigaraya başlamadan önce bilgilerimi artırayım, bu işe güzel başlayayım ümitleriyle kayıt olmuştum. Bir yandan youtube'dan videolarla destekliyordum. Mod-atomizer çeşitleri, pillerin şarjı, tel sarımı, pamuklama vs... falan derken teorik bilgileri bir yere kadar öğrenebilmiştim. Fakat ilk cihazım elime geçtiğinde uygulamada hiçbir şey beklediğim gibi olmadı, çoğu şeyi beceremedim. Likit akmaları, pamuklamada yanlışlar, tellerin ohm değerleri tutmuyor derken beni bir hayli bezdirdi. 2-3 hafta denemeden sonra aldığım bütün ürünleri (bayağı birşey vardı) tek seferde satıp bu işe bir son verdim. Öğrenci halimle üstüne çok gidemedim. Biliyorum bu işe başlayan çoğu insanın yaşadığı şeylerdi bunlar. Üstüne gitmem gerekirdi, pes etmemem gerekirdi ama bende o irade o zaman yoktu diye düşünüyorum.

Bugün ani kararla, bir araştırma yapmadan oradan almamın bir sebebi de sanırım, henüz daha adam akıllı bir tecrübem yokken, ileri seviye şeylerle kafamı karıştırmaktan ve aynı şeyleri yaşamaktan korkmuş olmam açıkçası.

• Samimi Samimi x 2
  4. sepya

sepya
    Expand Collapse
    E-Sigara Acemi

Alınan Beğeniler:
    289
    Ratings:
    +714 / 2
    Kullandiginiz Cihaz:
    Çeşitli...
    8.1.2020
    Sizi anlıyorum. Sağlık olsun diyelim. Zaten sigarayı bırakma tarihinize bugünü yazmışsınız ve karar vererek en önemli adımı atmışsınız. Minifit ve salt likit ile ateşliyi bırakan çok kişi tanıyorum. Darısı başınıza.
    İleride, farklı cihazlara yönelip kendinize güzel bir kit yaparsınız. Forum size bu konuda yardımcı olacaktır.

• Samimi Samimi x 1
  5. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Düşüncem ve yapmak istediğim dediğiniz gibi. İyi dilekleriniz ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

• Beğendim Beğendim x 1
  6. Ali C

Ali C
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    142
    Ratings:
    +236 / 10
    Kullandiginiz Cihaz:
    Aspire Pegasus + Triton
    01.05.2016
    YouTube senin derdine derman olur. "Minifit kartus dolumu" - "Minifit kartuş sarımı" "Minifit inceleme" gibi başlıklarda türkçe ve ingilizce çok güzel açıklamalar var.

Sende bu videolardan gayet güzel bilgiler alabilir ve 1 kartuşu 20 30 gün kullanmaya zorlamadan pamuk değişimi ve hatta tel değişimi yapabilirsin.

Klon ürün alman konusu kötü olmuş. Keşke satın almadan önce internetten bakıp almaya yöneleydin de forumda 100 nette 130-160 arası fiyatlar sana fikir verseydi.

Olan olmuş, minifit gayet başlangıç podu olarak kullanılır. Salt likitte 20mg ile 50mg arası nikotin seviyesi 50-50 ile 50-70 arası vg-pg oranı ve salt likitte olmazsa olmaz benzoik asit veya salisilik asit var. Benzoik asitli olan Salt-B geçer, salisilik asit olan Salt-S diye geçer. Salt S hafif Salt BHafif sert olur.
    Ben orta içim seven biri olarak Salt-B 60-40 vg pg 35mg likit tercih ediyorum. Sende ufak bir araştırma sonrası kendine uygun oranları kısa zamanda bulabilirsin diye düşünüyorum.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• Faydalı Faydalı x 2
    • Samimi Samimi x 1
  7. Gantep27

Gantep27
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +92 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    JESTER
    Arkadaşım hayırlı olsun. Şunu yapmışsın bunu yapmışsın falan hiç kafana takma. Ne yapmışsan en iyisini yapmışsın. Yani yok kazıklandım yok bilmem ne deyip de boşuna canını sıkma. Ayrıca aldığın ürünün klon olacağını çok zannetmiyorum fakat kartuşlar olabilir. Hadi diyelim ki klon 10 gün sigara içmesen vereceğin parayı kurtarırsın zaten. Pod veya likit aldığımız zaman toplu para verdiğimiz için çok gibi gelsede gözümüze aslında ateşliye daha fazlasını vermedik mi? Şimdi sen sağlam bir likit (sağlamdan kastım gerçekten seni tatmin edip ateşli aratmayacak bir likit) buluyorsun. Ardından da minifit sarım videolarını ediniyorsun hepsi bu kadar. Şimdiden hayırlı olsun.

• Katılıyorum Katılıyorum x 2
    • Faydalı Faydalı x 1
  8. odyolog

odyolog
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    1
    Ratings:
    +8 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Smonat pasito
    Bende sigarayı minifitle bıraktım, çok kullanışlı ufak güzel cihaz, bu forum üzerinden 50 mg salt likit bide yedek kartuşun yoksa 3 lü kartuş al, 10-15 gün kullanırsın 1 tanesini. Sonrasında yapabilirsen bunu da bırak, devam etmek istiyorsan yukarda yazıldığı gibi sarım videoları YouTube ta var, kaynaklı tel tavsiye ederim forumda var galiba oda

• Faydalı Faydalı x 1
  9. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Üstat teşekkürler önerilerin için. Bu likitlerle alakalı verdiğin bilgiler önemli benim için zira uzak kaldığım sürede değişen, gelişen bir çok şey olmuş. Likitlere biraz çalışmam lazım.

10. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Ben de şu anda dediğin gibi düşünüyorum. Bir acemilikle biraz daha fazla vermiş olayım beni kötü duruma düşürecek bir olay değil. İlerideki hareketlerimle telafi edebilirim. Sağol hocam.

Likit neyse elimde 30 ml var şimdilik ama dediğiniz gibi kartuş önemli şu an için çünkü yedeğim yok. Biraz araştırıp dediğiniz gibi 2-3 tane almalıyım.

Kartuşun sarım videolarına da bakacağım, hem maddi olarak hem el alışkanlığı şimdiden olması açısından; becerebilirsem bana rahatlık sağlar. Herkese teşekkürler.

11. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Sormak istediğim bir konu da bu pod likitleriyle alakalı. Genelde bu cihazlarda salt likit kullanılıyor; peki genel likitlerden, nikotin oranı yüksek olmayan standart olanlardan kullanılabilir mi? yararı zararı var mı acaba?

12. dontsmokedont

dontsmokedont
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +608 / 1
    Salt veya freebase likit kullanabilirsiniz hocam.Pod cihazlarda genellikle freebase olursa 50/50 ve 60/40 oranları tercih etmenizi öneririm.Kartuşun ya da coilin pamuk kısmının likiti emme hızı konusunda fayda sağlayacaktır.Zararlı alışkanlıktan uzak sağlıklı günler dilerim.

• Faydalı Faydalı x 2
  13. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Freebase olarak adlandırdığınız likitler anladığım kadarıyla Salt likit olmayan (kabaca tuzlu ve tuzsuz likitler gibi algıladım) olarak kullanılıyor. "Pod cihazlarda kullanıma uygunluk pg-vg oranlarıyla ölçülüyor; oranlar birbirine ne kadar yakınsa o kadar uygundur" gibi bir anlam çıkardım, doğru mudur hocam?

Küçük ayrıntıları atlamadan bilgilenmek istiyorum o yüzden her şeyi soruyor gibi hissettim. Bilgisizliğimi mazur görün. Teşekkürler hocam

14. dontsmokedont

dontsmokedont
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +608 / 1
    Estağfirullah hocam yardım edebileceğimiz ölçüde yardımcı olmaktan mutluluk duyarım.Freebase dediğimiz likitler kabaca normal likit diye de geçiyor salt(nikotin tuzu) olmayan likitlerdir hocam evet.VG ne kadar yüksek olursa likitin akışkanlık kabiliyeti o oranda düşüyor hocam.Pod cihazlar için dediğiniz gibi VG/PG oranları birbirine yakın olan 50/50 60/40 oranları kartuş ya da coil pamuğunuzun likiti kolayca emerek yanmamasına yardımcı olur.
    Salt ve freebase likitlerin farkı ise salt likitler kana daha hızlı bir şekilde karışarak nikotin ihtiyacınızı bir anda keser,freebase likitler ise kana salt kadar hızlı bir şekilde karışmaz yani etki etme süresi daha uzundur ve nikotin mg değerleri genellikle salt likitlere göre daha düşüktür.

• Faydalı Faydalı x 1
  15. yilmaz101

yilmaz101
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    6
    Ratings:
    +9 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    minifit/ atopack magic/
    Ateşlide her gün kaç para kazıklanıyoruz bir de o taraftan bak olaya. Aldığın malzeme çöpe bile gitse 10 günlük sigara parası de geç. Bir o kadar da forumda harcasan alacağın malzeme rahat 1 ayı çıkarır. Ben Ekim başında minicik aldım. 2 ayda 100 ml civarı likit tüketmişimdir. Tel pamuk olayıyla ilk kullanmaya başladığım iki pod halen gayet güzel bir biçimde işimi görüyor. Her türlü ateşliden daha ucuz, daha temiz ve daha az zararlı. Gittiği yere kadar kullan, tedarik için forumdan şaşma, sigara konusunda da dönüp arkana bakma. Bişeylere ihtiyacın olunca gelip paylaşabileceğin koskoca bir forum var hepimizin yanında.

• Samimi Samimi x 1
  16. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    @dontsmokedont Hocam teşekkürler bilgilendirici yorumunuz işime çok yarayacak. Sağlıklı günler dilerim.

Katılıyorum. Dediğin gibi her gün hem kendisi pis hem kokusu pis hem zararı pis şeye 14-15 TL harcıyorum. Sadece biraz daha tecrübelenmeliyim, ilk adımlarda yaşadığım zorluklardan yılmadan devam etmek önemli. Teşekkür ederim.

Burası özellikle yeni başlayan, ateşliyi bırakmak isteyen arkadaşlar için biçilmiş kaftan. Eksik olmasınlar forumda arkadaşlar yardımlarını esirgemiyorlar. Herkese teşekkür ederim.

17. dontsmokedont

dontsmokedont
    Expand Collapse
    Platin Üye
    Platin Üye

Alınan Beğeniler:
    298
    Ratings:
    +608 / 1
    Rica ederim hocam yardımcı olabildiğime sevindim:)

• Beğendim Beğendim x 1
  18. Gantep27

Gantep27
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    33
    Ratings:
    +92 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    JESTER
    Yarar yok zaten de daha az zarar var :) o da hâlâ tartışma konusu
    1. Görüş salt daha fazla nikotin aldığımız için ve içimi çok güzel olduğu için vücut alışır dahasını istersin , e bir de aromalı o yüzden fazla nikotin tüketirsin
    2. (Karşı görüş) biz bunu zaten ateşliyi bırakmak için içiyoruz vücuda daha fazla vg ,pg alacağıma ben 3 puf alır ateşli isteğini keser podu cebime atarim. Hem daha uzun süre nikotin ihtiyacı duymam hem de daha çabuk doyum sağlarım

Şimdi siz bu 2 görüşten hangisindesiniz önemli olan bu siz hangisine sahip olursanız o tarafa geçersiniz :) bak şimdiden taraf bile oldunuz.
    Fark şu birisinde (salt) daha hızlı sigara etkisi ve nikotin yoksunluğunu sağladığı için salt evet çok iyi, öteki taraftan "Ben nikotin ihtiyacım olmasa da alışkanlıktan dolayı bol puflarım bunu salt ile yaparsam fazla nikotin alırım " diyorsanız o zaman freebase . Bu bence kişisel. Ben ateşliyi salt ile bıraktım gerçekten çok ciddi etkili hele bir de eğer 50mg halo tribeca ile (orjinalden bahsediyorum) emin ol pat diye keser istesen de ateşli içemezsin . Fakat şimdi freebase kullanıyorum ve base kullanıyorum likit değil. Ve öyle aman aman bir yoksunluk da hissetmiyorum sanırım nikotin bağımlılığım azaldı.
    Fakat ilk etap için bence likit kullanın tabiki tercih sizin.
    Tavsiyem : Tribeca 35mg salt :) başlangıç için veya turkish tobacco.

• Beğendim Beğendim x 1
    • Samimi Samimi x 1
  19. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Bu açıklama benim için gayet açıklayıcı oldu. Teşekkür ederim. Sanırım ben 1. görüşe yakın duruyorum, yani ben biraz da alışkanlıkla esigarayı tüketiyorum. Çünkü normalde günde 20 adet (1 paket) sigara tüketirdim. Üstünde yazan nikotin miktarı kabaca 1 mg. Paketin tamamı 1 mg ise, 3 gündür kullandığım Minifit cihazının kapasitesi 1.5 ml, kullandığım likitte dolu kartuşla 2,5 mg nikotin alıyorum demektir (günde ortalama 1,5 ml alıyorum). Yani 1 paket sigaradaki 1 mg nikotinse ben fazlasını tüketiyorum, eğer fazla nikotin alırsam normalden fazlasını almış olacağım. Ama paket sigarada 20 mg nikotin varsa (20*1 mg, tam bulamadım değerlerin neyi gösterdiğiyle ilgili bir bilgi) bu sefer de çok daha az nikotinle idare edebiliyorum demek oluyor. Yani her türlü ben alışkanlıkla tüketiyorum diyebilirim bu sonuca göre.

Verdiğiniz bilgilerin ışığında bir karara vardım diyebilirim. Bununla ilgili yardımcı olmak isteyenlerin görüşünü bekliyorum;
    Şu anda elimde 1 adet Pod cihaz, 1 adet kartuş, 1 adette 30 ml salt likit bulunmakta. Bir 3'lü kartuş kesin alacağım, ve bu kartuşlarla idare edebilmem için sarım ekipmanları da almam gerekecek. Bu cihaz yanımda taşımak için çok portatif, aslında sevdim fakat evde ve dışarda kullandığım için şarjı çok çabuk bitiyor. Benim düşüncem her halükarda sarım işini yapmam gerekeceği için bir de ufak çaplı bir mod ve sarım yapabileceğim ato da edinirsem, bir setup dizersem güzel bir adım olur diye düşünüyorum. Bu sayede sarım ve pamuklamada tecrübe kazanmamın yanı sıra pod cihazı ile ateşliden de uzak kalırım. Bir önceki deneyimimde, konuyu açarken bahsettiğim sarım-pamuklama işindeki yaşadığım sorunlardan bunaldığım için ateşliye dönmüştüm. Maliyet açısından da hazır coiller, kartuşlar beni zora sokmaz.

Sizlere soruyorum üstatlarım, yapmayı planladığım bu hareketler, benim için doğru adımlar mıdır? Eksik ve fazla bulduğunuz kısımlar var mı? Görüşlerinizi bekliyorum.

20. flyingtosbaga

flyingtosbaga
    Expand Collapse
    E-sigara Meraklısı

Alınan Beğeniler:
    7
    Ratings:
    +15 / 0
    Kullandiginiz Cihaz:
    Alien+AmmitRTA-HadalyRDA
    06.12.2019
    Mod-atomizer önerilerinize açığım. Her şeyi bu forumdan tedarik edeceğim. İkinci el düşünüyorum (mod ve rta). Ayrıca kaliteli pil, şarj cihazı, pamuk-tel ve sarım ekipmanları da edinmem gerektiğinin bilincindeyim. Ortalama ikinci el fiyatlarıyla ilgili bilgilendirme yapabilecek üstatlar varsa çok yardımı dokunur. Örneğin gözüme çarpan forumdaki ikinci el cihazların bazılarını yazayım: Revenger, Tarot Pro, Pico modlar - Zeus rta, creed rta. bunlar benim için uygun mudur? Ortalama fiyatları nedir?

Önceki mesajları okumayan üstatlara belirteyim, bu işlerde nispeten yeni olduğumu belirtmek isterim. Tecrübe kazanmak kendimi geliştirmek niyetindeyim. Şu anda justfog minifit kullanıyorum ve sarım işlerinde tecrübelenmek ve kendime yetecek düzeye gelmek istiyorum. Yardımcı olacak arkadaşlara ve tüm foruma teşekkür ederim.

Bu konuya değerlendirme yap:
/5,

Bu Sayfayı Paylaş

XenForo add-ons by Waindigo™ ©2015 Waindigo Ltd.